Gümrük İşletme Öğrencilerinden Derneğimize Ziyaret

15.03.2019


Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gümrük İşletme Topluluğu öğrencileri Derneğimize ziyarette bulundular. Dernek Başkanımız Sayın Hakan ÜLKER ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ünal BİNGÖL'ün misafir ettiği öğrencilerimizle birlikte sabah kahvaltı programında biraaya geldiler.Daha sonra öğrenciler gerçekleşen ziyarette KPSS sınavı sonucunda atamalarda yaşanan sorunları, bölümlerinin tek lisans eğitimi veren devlet üniversitesi konumunda olduğunu, YouTube'da yayınlanan tanıtım filmlerini ve topluluğun çalışmaları hakkında görüşlerini sundular.  
 
Başkanımız Hakan ÜLKER ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ünal BİNGÖL tarafından  meslek alımlarında gümrük işletme bölümünün bir önceliği ve ayrıcalığı olması gerektiğini düşündüğü ifade edildi.  Öte yandan her ziyaret ve çalışmalarını kendi imkanlarıyla yapan bu öğrencileri takdir ettiğini bildirdi ve bu bölümün hak ettiği yere gelmesi konusunda temennilerini ilettiler. Öğrencilerimiz, Gümrük Muayene Memurluğu mesleği ve Gümrük alanındaki diğer kariyer olanakları ile ilgili olarak bilgilendirildi.

Söz konusu ziyaretin sonunda çalışmalarında kullanılmak üzere Dernek Başkanımız Sayın Hakan ÜLKER ile de bir röportaj gerçekleştirdiler.Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Ülker ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ünal Bingöl gelecek planlamalarını yaparken dikkat etmeleri gereken noktaları anlatarak kendilerine derslerinde ve çalışmalarında başarı dileklerini ifade etmişlerdir.

GMMD Yönetim Kurulu