MAAŞ MESAİ HK. SENDİKALARA ÇAĞRI

04.05.2020Dernek Başkanımız Hakan Ülker maaş ve mesai ödemeleri vergisi hakkında sendika genel başkanlarına ile çağrıda bulundu. 

Derneğimizin maaş ve mesai konusunda bakanlığımıza yazdığı yazıyı ek tutarak, Büro Memursen Genel Başkanı Sayın Yusuf Yazgan ve Türk Bürosen Genel Başkanı Sayın Osman EKSERT’e hitaben yazdığı yazıda özetle; 

“… belirttiğimiz nedenlerden ötürü Gümrük Muayene Memurları Derneği olarak Ticaret Bakanlığı’na yazdığımız yazı ekte olup çalışanların haklarının aranması noktasında sivil toplum kuruluşları içerisinde başat olan Sendikalarında bu süreçte gerekli desteği vereceğine inancımız sonsuzdur. 

Hiçbir görüş ayrımı olmaksızın ve tüm gümrük çalışanları için yargı mercileri tarafındanda kesinleşen haksız uygulamanın son bulması ve bundan önce yapılan haksız kesintilerin iadesi noktasında kamu personelinin menfaati için tüm sendikalarımızı da bu süreçte birlik olmaya, birlikte hareket etmeye ve bilgi paylaşımına davet ettiğimizi belirtmek isteriz. 

Kamu personelinin menfaati için görev yapan tüm STK’larımız bilmelidir ki “Kazanılan hak kamu personelinin hakkıdır ve kimin kazandırdığının bir önemi yok, bu hepimizin sorumluluğudur.” Şeklinde ifade etmiştir. 

G.M.M.D Yönetim Kurulu