19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19.05.2023Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak istiklal ve istikbal mücadelesini başlatmış, bu cennet vatan için canını ortaya koyan milletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla taçlanan unutulmaz bir kahramanlık destanı yazmıştır. Tarihin altın sayfalarıyla süslü bu bağımsızlık mücadelesinin ışığı ilelebet parlayacak, şanlı bayrağımız sonsuza dek dalgalanacaktır.

Bu anlamlı günü Cumhuriyetimizin koruyucusu ve teminatı olan genç nesillere Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan eden Ulu Önder Atatürk, "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözleri ile Türk gençliğini spora teşvik etmiştir.


Atatürk'ü Anma Günü olarak da kutladığımız bu tarihi günün 104. yıl dönümünde; bizlere eşsiz bir vatan bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ulusumuzun ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.


GMMD Yönetim Kurulu